
IGN Kaart
Klik hier om de bestemming te verkennen !
Neem de tweewieler en ontdek Waals-Brabant en zijn toeristische sites.
Profiteer met uw gezin, met vrienden of als koppel van een ontspannend moment in openlucht in een bijzondere omgeving.
Voorzien een halte in een ‘Welkom fiets’ etablissement: u zult niet teleurgesteld zijn door het onthaal.
De knooppuntenroute in Waals-Brabant, dat is een fietsnetwerk van meer dan 1000 km lang met bestaande en nieuwe knooppunten in Vlaanderen, en in de provincies Henegouwen, Luik en Naman. Vraag de IGN-kaart en bereid uw traject voor door de volgorde te onthouden van de knooppunten die u dient te volgen. De trajecten zijn uitgestippeld per gemeente, van in het oosten tot in het westen.
De toeristische dienst van Waals-Brabant biedt u enkele trajectideetjes. Deze trajecten die variëren van 25 tot 38 km vormen een lus en tonen de schoonheid van het landschap. Op de keerzijde van de fiches vindt u een kaart dat uw traject toont met vermelding van de etablissementen met het label ‘Fiets welkom’ en de parkings die u kunt gebruiken.




























































































































































































































































Deze etappe start aan het treinstation van Braine-l'Alleud (Eigenbrakel). Het ligt vlakbij de trotse Leeuw van Waterloo. In Brabant kan je de typische sfeer opsnuiven. Je fietst langs mooie villa’s. De stad maakt al snel plaats voor een rustiger omgeving, zoals die van het Zoniënwoud, het Domein van Solvay of het kasteelpark van Terhulpen.
Wat verder kom je aan de oevers van het meer van Genval, waar je een lokaal artisanaal bier kan degusteren. Het is aangenaam fietsen in Rixensart richting Bierges en Waver, het eindpunt van deze etappe. In de smalle straatjes kan je wegdromen of gezellig winkelen.
Geen enkele bewegwijzering

IGN Kaart

Open Street Map

Gelegen in Genval, in de gemeente Rixensart, verwelkomt La Ferme Remue je in een prachtig gerenoveerde Brabantse hoeve in het hart van Waals-Brabant. De accommodatie ligt in een rustige, groene omgeving en is ideaal voor een ontspannen verblijf op het platteland, vlak bij het meer van Genval en tal van wandelroutes. De woning beschikt over vijf comfortabele en smaakvol ingerichte gastenkamers, elk met een privébadkamer en moderne voorzieningen. Gasten kunnen bovendien genieten van de binnenkoer en de tuin, die bijdragen aan een aangename en ontspannen sfeer. Een ideale uitvalsbasis om het meer van Genval, de Fondation Folon, Waterloo en de vele troeven van Waals-Brabant te ontdekken.

Gelegen in Waver, in het hart van Waals-Brabant, verwelkomt Le Goupil je in een rustige en groene omgeving, omringd door velden en bossen. Deze charmante gastenkamers combineren landelijke rust met een vlotte bereikbaarheid van Louvain-la-Neuve, Brussel en Waterloo. De accommodatie beschikt over vier lichte kamers, waaronder een familiesuite in duplex, elk met een privébadkamer, wifi en een werkruimte. Gasten kunnen ook genieten van de tuin, het terras, de sauna en gezellige gemeenschappelijke ruimtes. Een ideale uitvalsbasis om Walibi Belgium, het Hergé-museum in Louvain-la-Neuve, het meer van Genval en het slagveld van Waterloo te ontdekken, evenals de vele wandel- en fietsroutes in Waals-Brabant.

Deze onlangs gerenoveerde bed & breakfast voor 4 personen omvat 3 compleet ingerichte vertrekken, in een rustige omgeving, dichtbij talrijke golfterreinen.

Villa met een gastenkamer in een groene en rustige omgeving in de nabijheid van Braine-l’Alleud.

Gelegen in Braine-l’Alleud, op enkele minuten van het slagveld van Waterloo, verwelkomt Villa Tiffany je in een rustige en groene omgeving in het hart van Waals-Brabant. Deze elegante, moderne villa biedt een verfijnde en ontspannen sfeer, vlak bij Brussel en Waterloo. De accommodatie beschikt over drie ruime en smaakvol ingerichte gastenkamers, elk met een privébadkamer, kwaliteitsvolle bedden en wifi. Gasten kunnen bovendien genieten van de tuin, het terras en het verwarmde buitenzwembad, ideaal om te ontspannen in een groene omgeving. Een ideale uitvalsbasis om het Waterloo-memoriaal, het meer van Genval, de Fondation Folon en de vele wandelroutes van Waals-Brabant te ontdekken.

Gelegen in Waver, in het hart van Waals-Brabant, verwelkomen de gastenkamers van de Ferme de l’Hosté je in een prachtig gerenoveerde Brabantse hoeve, omringd door velden en landelijke landschappen. De rustige omgeving is ideaal voor een ontspannen verblijf, vlak bij Louvain-la-Neuve, Waver en Brussel.De comfortabele kamers beschikken elk over een privébadkamer en moderne voorzieningen. Gasten kunnen bovendien genieten van een uitgebreid ontbijt en een warme, familiale sfeer.Een ideale uitvalsbasis om de natuurwandelingen, het erfgoed en de troeven van Waals-Brabant te ontdekken.

Het logies ‘Les Pensées biedt een tweepersoonskamer. Ze geeft toegang tot het terras en de tuin, en heeft een privé doucheruimte.

Word bij Novabirra de ontwerper en brouwer van uw eigen bierrecept! Na 2 dagen zal de magie van het samenspel tussen water, hop, mout en gist geen geheimen meer hebben voor u. Er zijn ook ateliers zythologie (bierkenner) met proeverijlessen of brouwdagen die zeer geschikt zijn voor teambuilding!

Brasserie Lion, gevestigd in Ophain, is gespecialiseerd in het creëren en brouwen van fijne, biologische en hoogwaardige bieren. Na hun kennismaking op de banken van de universiteit, besloten de twee oprichters om hun eindwerk te schrijven over de lancering van een microbrouwerij in België, en zo was de Brasserie du Lion geboren! Het verfijnde karakter van hun verschillende bieren komt voort uit het gebruik van wijngist, zeldzame hopsoorten en biologische mout, maar ook dankzij de meest innovatieve brouwtechnieken. Ontdek de Brasserie Lion 8 Blonde IPA en de Brasserie Lion 5 Blanche.

Omdat hij had horen zeggen dat het bier van Waterloo opnieuw kracht en moed gaf aan zij die het bier dronken, stond de Hertog van Wellington toe dat zijn mannen van het bier dronken om hen zo kracht en moed te geven op de vooravond van de Slag van Waterloo. Met de Engelse overwinning op 18 juni 1815, was de legende van Waterloo een feit ... Vandaag behoort Waterloo tot de prestigieuze Finest Beer Selection van John Martin samen met Guinness, Gordon en Timmermans. Er werd een kleine brouwerij ondergebracht in de hoeve van Mont-Saint-Jean, daar waar de Hertog van Wellington tijdens de veldslag van 1815 het hospitaal van de Engelsen onderbracht.

Sinds kort is er een microdistilleerderij gevestigd in de Mont-Saint-Jean boerderij. Op deze historische, karaktervolle en authentieke plaats start nu een oude traditie, namelijk de fabricatie van kwaliteitsvolle Gin en Whisky. Er bestond vroeger al een distilleerderij want het is een efficiënte manier om bieren waarvan de houdbaarheid vervallen is, te transformeren. Het Waterloo bier vormt de basis van de Gin en Whisky van Waterloo. Het enige verschil is dat het whiskydistillaat ongewijzigd blijft terwijl men verschillende specerijen en planten toevoegt tijdens het fabricatieproces van de Gin om de smaak te verbeteren. De whisky zal slechts beschikbaar zijn vanaf 2020.

Aan het onthaal van de algemene administratie van Braine-L'alleud vindt u alle toeristische informatie over de streek (brochures, tips...)

Het Toerismebureau van Waterloo heet u welkom en geeft u alle nodige informatie voor een onvergetelijk verblijf in het hart van het slagveld van 1815.Duik in de geschiedenis en ontdek het Wellingtonmuseum, het Monument van de Slag bij Waterloo 1815 – met zijn interactieve museum, de Leeuwenheuvel, het Panorama en de Boerderij van Hougoumont – en het laatste hoofdkwartier van Napoleon. Een echte historische onderdompeling wacht op u.Het team deelt ook graag zijn beste tips en aanbevelingen om Waterloo en omgeving onder de beste omstandigheden te verkennen.

In het hart van de stad verwelkomt Visit Wavre u om u alle rijkdommen van de hoofdstad van Waals-Brabant te laten ontdekken.Of u nu op doorreis bent of een verblijf plant, het team van het toeristisch informatiebureau staat tot uw beschikking om u te adviseren en u te wijzen op de hoogtepunten van de stad.Erfgoed, wandelingen, goede adressen, evenementen of ideeën voor activiteiten: alle informatie die u nodig heeft om ten volle te genieten van Waver en omgeving vindt u hier.

De streek van Rixensart steekt vol schatten om te ontdekken.Het team van het Syndicat d'Initiative kan u uitgebreide documentatie bezorgen en verwacht u om u de streek te laten ontdekken via de vele wandel- en fietspaden.

Het Syndicat d'Initiative van La Hulpe zet zich in voor de toeristische en culturele promotie van de streek.Ondanks de tijdelijke sluiting van het onthaal, kunt u telefonisch of per e-mail meer informatie bekomen.


Het kasteel kwam in 1715 in handen van familie de Merode die er nog steeds woont. Het heeft een binnen- en een voorplein, een torenportaal, vier hoektorens, vier ingangen met wapenschilden, een tuin die toegeschreven wordt aan André Le Nôtre en een heel interessant interieur.Sinds 15 november 2018 zijn het kasteel van Rixensart en zijn park eigendom van de Stichting Merode-Rixensart, opgericht door Prins Charles-Louis de Merode, zijn echtgenote, gravin Clotilde d'Oultremont, en hun kinderen.Verwonder u niet, er is geen wijzer van het uurwerk afgevallen! Tot het einde van de 18e eeuw hadden uurwerken slechts 1 wijzer want in die periode was de notie van ‘tijd’ helemaal anders. De enige wijzer toonde het uur, het halfuur en zelfs het kwartier maar minuten en seconden waren toen overbodig.

Op 15 juni 1885 besliste de hertog van Wellington om zijn veldhospitaal op te trekken in de Ferme Mont-Saint-Jean. Tijdens en na de slag van Waterloo werden er bijna 6.000 soldaten verzorgd.Dit oude hospitaal, dat nauwelijks gesteriliseerd werd, is vandaag een museum geworden. Kom het werk van de chirurgen in tijden van oorlog, de gebruikte chirurgische instrumenten, de wapens, de uniformen, de munitie ontdekken... met een hercontextualisering van de indrukwekkende feiten.Er worden ook getuigenissen en illustraties tentoongesteld van het werk van de Schotse chirurg Charles Bell die in juni 1815 in het hospitaal aan de slag was.Ook de bredere geschiedenis van het pachthof wordt uit de doeken gedaan. Dit meer dan acht eeuwen oude pachthof werd ingenomen door de Orde van Malta, werd omgevormd tot een actieve boerderij en herbergt nu een brasserie. Profiteer ervan en proef het bier van Waterloo dat ter plaatse wordt gebrouwen.

Zin om uw avontuurlijke ziel wakker te maken? Aventure Parc nodigt u uit om het grootste avonturenpark van België te komen ontdekken:-28 parcours en 280 spellent tussen de bomen: touwbruggen, Tarzan sprongen, surf, slee, fiets op een hoogte van 12 meters…-45 ziplines met een totale lengte van 2,5km waarvan:De Fly-line, eerste 320 meter zipline met bochten van Benelux!De Tyro Tour: een 1km ziplines parcours waaronder een gigantische 250m zipline!-5 unieke jumps in België waarvan een Bungee Jump van 20 meters hoog of een katapult die u 17m hoog stuurt. Alles beveiligd met onze onontkoppelbare katrol en zonder tijdslimiet.

Le Genval Yacht Club biedt u verschillende activiteiten, zoals de huur van waterfietsen, bootjes, kajaks, zwaardboten, waterball, of gewoon een ontspannend moment op het terras in een mooie omgeving. Particulieren komen er aan hun trekken, maar ook ondernemingen in het kader van incentives of productpresentaties. ‘L'Apéro du Lac’ biedt ook de mogelijkheid om te profiteren van de site in een meer feestelijke context.Geen reservatie mogelijk voor : waterfietsen, bootjes, kajaks en paadles

Het stukje paradijs van Braine-l'Alleud belooft heel wat verrassingen...Het charmante meer van de "site du Paradis", oorspronkelijk aangelegd als spaarbekken voor regenwater, is een aangename plek om te wandelen, te picknicken of even te verpozen op een bankje in de schaduw van de bomen.U kunt ook een duik nemen in het grote zwembad.Gezelligheid en plezier zijn de sleutelwoorden van dit groene hoekje.

Beleef deze legendarische plek waar de slag van 18 juni 1815 werd uitgevochten waar 300 000 soldaten uit 7 verschillende naties tegenover elkaar stonden. Het pasje van het Memoriaal 1815 combineert verscheidene attracties die verband houden met het Slagveld van Waterloo:- De Heuvel van de Leeuw biedt een uniek uitzicht op het slagveld, nadat u 226 treden hebt beklommen.- Aan de voet van de Leeuw vindt u de ondergrondse Memoriaal. Hier beleeft u een van de meest bewoger tijden van onze Geschiedenis, alsof u er zelf bij was.- Het Panorama is een immens fresco met een omtrek van 110 m en 12 m hoog, werd gemaakt in 1912 en dompelt u onder in de gevechten met een indrukwekkende klankband.- De laatste ooggetuige van de strijd is de Hoeve van Hougoumont.

Laat u verrassen door dit voormalige hoofdkwartier van de Hertog van Wellington, de latere prins van Waterloo. Hij verbleef er tijdens de nachten van 17 en 18 juni 1815 en stelde er zijn overwinningscommuniqué op.Met authentieke souvenirs, wapens en gravures, belichten de 14 zalen van het museum de gebeurtenissen uit die tijd en houden zo de herinnering levend van de naties en mensen die er gestreden hebben.Het museum biedt ook verschillende rondleidingen:klassiek: 1u of 2u met een professionele gids, aangepast aan alle leeftijden en alle publiek.gezin: in gezelschap van een gids aangekleed als Engelse soldaat.onderneming: aangepaste teambuilding en gratis drinkschool (kleuter, primair en secundair): aangepast bezoek toegespitst op de periode van de Franse Revolutie tot het Napoleontisch keizerrijk, en ook de geschiedenis van de Slag van Waterloo.

Het meer van Genval ligt een twintigtal kilometer ten zuiden van Brussel, in een schitterende groene omgeving. Naast landelijke wandelingen biedt het meer activiteiten zoals hengelen, zeilen en kanoën. Verschillende restaurants aan de rand van het water laat u genieten van tafelgenoegens en de rust van een betoverende site.

Om te ontspannen of te werken.Ten noorden van Waver, is Wood and Work een uitstekend uitgeruste, zelfstandige studio in het hart van het groen met een zwembad, elektrische verwarming met open haard ... Dicht bij de belangrijkste wegen, zonings, faciliteiten, restaurants ...

OFF is een plaats “Out of the Box” gelegen in het hart van de natuur tussen Overijse en Wavre. Het gastvrije team biedt aan het nieuwe hotel en seminariecentrum te ontdekken voor uw vergaderingen, teambuildings, directievergaderingen en privé-evenementen van 2 tot 300 personen. De chef bereidt er kleine gerechten met producten die rechtstreeks uit de moestuin komen.De kamers en suites van OFF hebben airco en alle modern comfort. Zij zijn geschikt voor zowel één overnachting of een verblijf van meerdere weken. Deze voorzieningen geven een “home sweet home” gevoel en de kamers hebben een weergaloos uitzicht op het aanpalende groen.“Exclusief”, “gezellig” en “inspirerend” omschrijven het best uw ervaring @ OFF.

Dit hotel in het hart van het Zoniënwoud is een echt groen en rustig toevluchtsoord. De kamers en suites geven uit op het bos en combineren comfort, hedendaags design en ultramoderne technologie.

Dit hotel dat volledig werd gerenoveerd in 2017, ligt in een rustige en groene omgeving in de nabijheid van het pretpark Walibi en op nauwelijks 20 minuten van Brussel.U bent hier voor het werk? De kantoren van GSK en de universitaire campus van de UCL liggen op 10 minuten met de auto. Pendel beschikbaar!Grote beveiligde parking (bus & auto) - 3 vergaderzalen – Kleine kaart 24/24 u.

Dit hotel ligt in het centrum, vlakbij de zakenwijk en niet ver van de historische site van het Slagveld van Waterloo.

