IGN-KAART

Klik hier om de bestemming te verkennen !
Neem de tweewieler en ontdek Waals-Brabant en zijn toeristische sites.
Profiteer met uw gezin, met vrienden of als koppel van een ontspannend moment in openlucht in een bijzondere omgeving.
Voorzien een halte in een ‘Welkom fiets’ etablissement: u zult niet teleurgesteld zijn door het onthaal.
De knooppuntenroute in Waals-Brabant, dat is een fietsnetwerk van meer dan 1000 km lang met bestaande en nieuwe knooppunten in Vlaanderen, en in de provincies Henegouwen, Luik en Naman. Vraag de IGN-kaart en bereid uw traject voor door de volgorde te onthouden van de knooppunten die u dient te volgen. De trajecten zijn uitgestippeld per gemeente, van in het oosten tot in het westen.
De toeristische dienst van Waals-Brabant biedt u enkele trajectideetjes. Deze trajecten die variëren van 25 tot 38 km vormen een lus en tonen de schoonheid van het landschap. Op de keerzijde van de fiches vindt u een kaart dat uw traject toont met vermelding van de etablissementen met het label ‘Fiets welkom’ en de parkings die u kunt gebruiken.
Het bijzondere aan deze uitstap bestaat erin een acht te vormen. U hebt dus de mogelijkheid om uw inspanning in 2 te delen, eerst zorgt u ervoor dat u een goede portie frisse lucht schept, en daarvoor hoeft u alleen maar te trappen! U komt langs smalle en groene veldwegen die tussen de dorpen slingeren. Verscheidene originele erfgoedelementen laten u waar u pauzeert, kennismaken met de lokale geschiedenis. Bijvoorbeeld aan het kruis van Saint-Géry, de militaire begraafplaats van Chastre of de drève Chévequeue in Walhain, genoemd naar de linden waarlangs ze loopt.
N2 bis (Knooppunten) - Groen
IGN-KAART
LUCHTFOTO'S / IGN
KAARTEN OP MEERDERE SCHAAL / IGNN
TOP 25 IGN
HELLINGSKAART (IGN PLAN)
KADASTRALE PAKKETTEN
ICAO-LUCHTVAARTKAART
KAART 1950 / IGN
KAART VAN DE GENERALE STAF (1820-1866)
KUSTKAARTEN / SHOM/IGN
SCAN EXPRESS STANDAARD / IGN
KLASSIEKE EXPRESS SCAN / IGN
OPEN STREET MAP
GOOGLE MAP - SATELLIET
GOOGLE MAP - KAART
GOOGLE MAP - HYBRIDE
IGN BELGIË
Het restaurant, halfweg tussen Louvain-la-Neuve en Gembloux, biedt een Franse keuken die de seizoenen volgt, met een hedendaagse toets. Mooie villa aan de rand van de velden. Lommerrijk terras met mooi uitzicht. Toegankelijk voor personen met beperkte mobiliteit.
De Ferme Robert produceert boter (gezouten/niet gezouten) en rauwe melk.
Productie en verkoop van aardbeien in Chastre (Waals-Brabant).
Deze bakkerij behoorde in 2021 tot de 100 beste bakkerijen van Wallonië en werd in 2022 verkozen tot de favoriete bakkerij-patisserie van het Gewest.
Restaurant Moura in Walhain biedt een ruime keuze aan oosterse specialiteiten, met name Syrische.
Hebt u zin in een lekkere pizza in een groen en huiselijk kader?Pizzeria Fabrizio onthaalt u elke avond van de week in een hartelijke sfeer.Kom de smaak ontdekken van pizza’s die werden bereid met kwaliteitsvolle ingrediënten die de authenticiteit van de pizzeria bepalen. Achteraan is er een terras en een leuke tuin.Mogelijkheid om de pizza’s mee te nemen of om ze ter plaatse op te eten.
Aan de samenvloeiing van de Hain en de ry des Radas, en in een topografisch goed bewaard gebleven omgeving, bevinden zich de ruïnes van de middeleeuwse burcht uit de 12e en 13e eeuw. Hij was het centrum van een heerlijkheid die zich ontwikkelde in de tweede helft van de 12e eeuw met de familie Walhain. Nadat ze in verschillende handen was overgegaan, kwam de heerlijkheid in handen van de machtige familie "de Glimes" en "de Bergues" van 1430 tot 1567. Dat was de glorietijd want in 1532 besliste Keizer Karel om het gebied van Walhain hoofdplaats te maken van een graafschap dat verschillende dorpen uit de omgeving maar ook de stad Wavre omvatte. Op dat moment werd de burcht verbouwd tot (woon)kasteel. De ruïnes van de feodale burcht zijn nog steeds omgeven door een dubbel netwerk van grachten, die nu droog liggen. Hij werd gebouwd in verschillende fasen in de middeleeuwen en heeft de kenmerken van een Filipijnse burcht, namelijk een veelhoekig plan waarin de donjon een van de hoeken inneemt. Dit laatste, het best bewaarde en oudste deel, dateert uit het einde van de 12e eeuw. Van de achtergevel, weermuren en hoektorens, enkele decennia na de donjon gebouwd, blijft alleen de basis over.De burchtruïnes zijn sinds 1955 geklasseerd als historisch monument en de hele site sinds 1980.De site is toegankelijk na aanvraag bij de Dienst voor Toerisme van Walhain.
Bevindt zich binnen het gebouw van de gemeentelijke diensten.De ingang is via de kleine tuin achteraan het gebouw. Toegang voor PBM.Walhain heeft het label Fiets Welkom: uitrusting voor kleine reparaties is voorhanden in de fietsruimte.De Dienst voor Toerisme nodigt u uit om op het rustige platteland leuke wandel- en fietsroutes te ontdekken en stelt verschillende kaarten en circuits ter beschikking.
Het Museum van het 1e Franse leger van Cortil-Noirmont is gevestigd in de klassen van een oude school, op de plaats waar in mei 1940 een Marokkaans regiment besliste om zijn hoofdkwartier in te richten met het oog op de gevechten die weldra in de streek zouden losbarsten. De leraars werden toen geëvacueerd…Het museum belicht de operaties van het Franse en Belgische leger in 1940 met een reeks militaire voorwerpen. Men ontdekt er wapens, munitie, uniformen, oude documenten, kaarten enz. U verneemt alles over de operaties van de Belgische, Franse en Britse legers in het kader van het ‘Dijle-manoeuvre’. Het Franse leger heeft er heldhaftig weerstand geboden.Het is ook mogelijk het bezoek aan het museum te combineren met een bezoek aan de necropolis en het slagveld.
Wist u dat het geografisch centrum van België in Waals-Brabant ligt, en meer precies in Walhain ? In het buurtschap ‘Le Tiège’, in de vallei van de Nil, werd op het exacte punt een metalen structuur geplaatst. Ze werd gebouwd door een architect van de gemeente en bevat verschillende symbolen die eigen zijn aan België:- de sokkel stelt de aardkorst voor,- de driehoek schematiseert België,- de drie pylonen symboliseren de drie gewesten.Voor het Verdrag van Versailles in 1919 lag het centrum van België in Ittre want de Oostkantons maakten toen nog geen deel uit van België.
Dit prachtige gebouw uit de 17e en 18e eeuw, opmerkelijk vanwege zijn poort-duiventil, de grote binnenplaats en het hoofdgebouw, vormde het hart van de kleine heerlijkheid del Haize in Nil-Saint-Martin.